Harry Potter Kinder Joy - Quidditch Funko Pop!
Related products
Product detailed description
Harry Potter Kinder Joy Funko Pop! Quidditch
The well-known Kinder Joy chocolate egg, which combines delicious cocoa and milk cream with two crispy wafer balls. In the second part of the egg, you'll find a gift - a beautiful collectible figure from the limited edition Funko Pop Harry Potter Quidditch! Collect figures of Dumbledore, Harry, Ron, Draco Malfoy, and more! You can collect a total of 13 unique Funko Pop figures from Harry Potter. Kinder Joy Harry Potter is an officially licensed product.
Key Features of Harry Potter Kinder Joy Quidditch
- Delicious treat with vanilla and cocoa cream
- With crispy wafer balls
- Collectible figure from the Harry Potter world - Funko Pop! from the Quidditch edition
- Limited edition
- Officially licensed product
- Suitable for all Harry Potter fans!

Harry Potter Collection
Ingredients
Sugar, vegetable fats (palm*, shea), skimmed milk powder (13%), hazelnuts (7%), whole milk powder (5%), wheat flour, reduced-fat cocoa (2.5%), cocoa mass, wheat starch, emulsifier: lecithins (soy), sunflower oil, cocoa butter, milk proteins, raising agents (ammonium bicarbonate, sodium bicarbonate), vanillin, edible salt. Milk powder content: at least 18% of the total weight; cocoa components content: at least 3.5% of the total weight. Store in a dry and cool place.
We prepare Funko Pop Kinder Joy Harry Potter Quidditch for dispatch within 24 hours!
Additional parameters
| Category: | Harry Potter Sweets |
|---|---|
| EAN: | 80310891 |
| Energetická hodnota / 100g: | 2296 kJ / 550 kcal |
| Tuky: | 32 g |
| Sacharidy: | 56,5 g |
| Cukry: | 51 g |
| Bílkoviny: | 8,2 g |
| The item has been sold out… | |
Harry Potter Kinder Joy Funko Pop Famfrpál
Product rating
Leave a rating
List of ratings
| Manufacturing company : | Ferrero Česká s.r.o. |
|---|---|
| Address : | Karla Engliše 3201/6, Smíchov, 150 00 Praha 5 |
| E-mail : | ferrero.ceska@ferrero.com |
