Při nákupu nad 699Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Harry Potter a Princ dvojí krve - zajímavosti, které jste možná (ne)věděli!


Harry Potter a Princ dvojí krve – zajímavosti, které jste možná (ne)věděli

 

 • Během natáčení 6. dílu, Prince dvojí krve docházela Maggie Smith (Minerva McGonagallová) na ozařování (radioterapii), jelikož bojovala s rakovinou prsu. I přes to dokázala film dotočit a rakovinu porazit. Smekáme klobouk a přejeme Maggie mnoho zdraví!

  Maggie Smith Harry Potter Svět kouzel
 • Daniel Radcliffe (Harry Potter) prohlásil, že se jednalo o jeho nejhorší herecký výkon za celou dobu natáčení a že je pro něj těžké, se na film (sebe) dívat. V této době sám Daniel přiznal, že bojoval s alkoholem, a i dokonce přiznal, že v některých scénách se vyskytuje pod vlivem.

 • Ve filmu se vyskytl herecký nováček Robert Knox (Marcus Belby) se kterým jsme se mohli setkat při scénách v Křiklanově klubu a kterého si Křiklan oblíbil, žřejmě kvůli jeho strýci Damoklesovi, který získal Merlinův řád. Robert se bohužel nedočkal premiéry filmu, jelikož pár dní po dotočení posledních scén byl tragicky ubodán k smrti při obraně svého bratra před útočníky.

 • Emma Watson (Hermiona Grangerová) silně zvažovala opustit celé natáčení Harryho a vzdát se tak své role. Vysvětlovala to tím, že se na place cítila velmi osamocená a smutná, jelikož natáčela především s chlapci. Potýkala se dále s problémem ohledně své náhlé slávy. Nakonec ale u filmu zůstala, jelikož si nedovedla představit nikoho jiného v roli Hermiony nežli ji.
  Harry Potter Hermiona Grangerová Svět kouzel
 • V 6. dílu, Princi dvojí krve je plno scén, které v knize nejsou a jsou vymyšleny čistě pro filmové účely. Naopak zde zase spousty scén chybí. Pro příklad Harryho flirtování se servírkou, či útok Smrtijedů na Millennium Bridge v knize nenajdete. Film více tlačil na akční a emoční dějové linie než na fakta z knihy. Celý výčet rozdílů mezi filmem a knihou (a že jich bylo) si můžete přečíst v našem článku: „Harry Potter a rozdíly mezi filmem a knihou – Princ Dvojí krve“.

 • Princ dvojí krve se stal jediným dílem série, který byl nominován na Oscara za nejlepší kinematografii.

 • Během čtení scénáře J.K. Rowlingovou se štáb (a i veřejnost) poprvé dozvěděl, že je Albus Brumbál homosexuál. Ve filmu při jednom rozhovoru se měl zmínit o jedné dívce, na kterou si v minulosti myslel. Rowlingová však vysvětlila, že Brumbála dívky nikdy nezajímali a že jeho jediným romantickým vztahem byl ten k černokněžníkovi Grindelwaldovi, kterého později porazil v zájemném souboji.

  Harry Potter Albus Brumbál gay Svět kouzel
 • Ve scénách, kde Brumbál mluví s mladým Tomem Raddlem, Toma představuje mladý herec Hero Fiennes Tiffin. Hero je ve skutečnosti synovcem Ralpha Fiennese, tedy pravého Voldemorta.

 • Mezi novými herci v Princi dvojí krve se na plátně objevil Freddie Stroma (Cormac McLaggen), Jim Broadbent (Horacio Křiklan) a Jessie Cave (Levandule Brownová).