Pří nákupu nad 799 Kč dostanete vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Kouzelná místa z Harryho Pottera - Millennium Bridge


Máme pro vás další článek z oblíbené rubriky Kouzelná místa z Harryho Pottera. Tentokrát se podíváme do Londýna, na známý Millennium Bridge. Most nejen že spojuje čtvrť Bankside s Londýnským city, ale také svět mudlů se světem nás, kouzelníků. Most Millennium Bridge je známým a důležitým zejména kvůli jeho ikonické architektuře, ale hlavně také významné scéně z Harryho Pottera. Pojďme se společně podívat na historii a význam mostu.

Millennium Bridge, běžný most v mudlovském světe

Millennium Bridge je moderní, visutý most přes řeku Temži v Londýně, který se stal významnou součástí městského panoramatu. Vznik mostu se datuje na přelom tisíciletí (proto také jeho název – Millennium Bridge). Jeho stavba začala v roce 1998, přičemž dostavěn a otevřen veřejnosti byl až o dva roky později, v červnu roku 2000. Jeho předchůdcem byla starší ocelová železnice, známá jako Blackfriars most. Čím je Millennium Bridge známý je jeho moderní elegantní vzhled. Je vyroben z oceli a skla, které mu dodávají lehkost a vzdušnost. Jeho konstrukce je vistuá, což znamená, že jeho hlavní nosnou konstrukci tvoří ocelová lana a pilíře na obou koncích mostu. Délka mostu je 325 metrů a šířka zhruba 4 metry.

Význam mostu 

Most Millennium Bridge není významný jen kvůli své moderní konstrukci, ale také hlavně kvůli místům, které spojuje. Na straně jedné stojí Londýnské city, finanční čtvrť, a na straně druhé umělecká část města v čele se Shakespeare´s Globe divadlem a Tate modern, neboli Britské národní muzeum moderního umění. Most se tak stal významnou ikonou moderní architektury Londýna, která přitahuje jak turisty, tak místní obyvatele. Spojuje tak historickou uměleckou část Londýna s novým světem v podobě moderní finanční čtvrti. Z mostu jsou dechberoucí výhledy jak na řeku Temži, tak například na Katedrálu svatého Pavla, Globe Theatre, nebo z části na Londýnský most - London Bridge.

Milennium Bridge Harry Potter

Millennium Bridge v kouzelnickém světe 

Millennium Bridge je populárním místem pro kouzelnický svět, a to zejména z důvodu jeho výskytu ve filmovém zpracování Harryho Pottera. Most jsme mohli spatřit v šestém díle, Harry Potter a Princ dvojí krve, ve kterém smrtijedi zaútočí na most a následně ho zničí. Dle knihy k této události došlo v létě v roce 1996 a most byl napaden Fenrirem Šedohřbetem a dalšími smrtijedy. V době události tedy reálně most ještě nestál, původně mělo jít o Brockdaleský most, nicméně Millennium Bridge se filmařům hodil víc, jakožto jedna z ikon města Londýna. Most se stal další oblíbenou zastávkou komunity fanoušků Harryho Pottera, která pravidelně pořádá na mostě organizované srazy a cosplay setkání.
 

Mohlo by vás zajímat, aneb časté otázky

 1. Jak dlouho trvá procházka po Millennial bridge?

  • Procházka po mostě trvá zhruba 10 až 15 minut, ale samozřejmě si můžete na mostě zůstat déle a vychutnávat si výhledy.
 2. Je pro návštěvu mostu vyžadována rezervace nebo lístek?

  • Ne, pro návštěvu Millennial bridge není potřeba žádná rezervace ani lístek. Je veřejným prostranstvím a zdarma přístupným veřejnosti.
 3. Který film z série Harry Potter byl natáčen na Millennial bridge?

  • Scéna na Millennial bridge se objevuje ve filmu "Harry Potter a Princ dvojí krve."
 4. Je možné fotografovat na Millennial bridge?

  • Ano, fotografování je povoleno na Millennial bridge. Můžete si zachytit krásné pohledy na most, okolní památky a řeku Temži.
 5. Existují v okolí mostu restaurace nebo kavárny?

  • Ano, v okolí Millennial bridge najdete různé restaurace, kavárny a obchody, kde si můžete dopřát občerstvení.
 6. Jak se dostanu na Millennial bridge veřejnou dopravou?

  • Nejbližší stanice metra k Millennial bridge jsou stanice Mansion House a Southwark. Obě jsou v docházkové vzdálenosti od mostu.

Nechte se okouzlit krásou Millennial bridge a prožijte jedinečný zážitek při návštěvě tohoto kouzelného místa spojeného s Harrym Potterem. Vydejte se na procházku po mostě, užijte si výhledy na Londýn a vytvořte si vlastní magické vzpomínky. Londýnský Millennium Bridge je krásným a lehce dostupným místem. Pro každého fanouška Harryho Pottera, který se chystá do Londýna navštívit studia Warner Brothers, kde se natáčel Harry, je "povinnost" jít se podívat i na tento most. My jeho návštěvu rozhodně doporučujeme.