doprava ZDARMA při nákupu nad 1500 Kč

Kouzelná místa z Harryho Pottera - Millennium Bridge


Máme pro vás další článek z oblíbené rubriky Kouzelná místa z Harryho Pottera. Tentokrát se podíváme do Londýna, na známý Millennium Bridge. Most nejen že spojuje čtvrť Bankside s Londýnským city, ale také svět mudlů se světem nás, kouzelníků. Most Millennium Bridge je známým a důležitým zejména kvůli jeho ikonické architektuře, ale hlavně také významné scéně z Harryho Pottera. Pojďme se společně podívat na historii a význam mostu.

Millennium Bridge, běžný most v mudlovském světe

Millennium Bridge je moderní, visutý most přes řeku Temži v Londýně, který se stal významnou součástí městského panoramatu. Vznik mostu se datuje na přelom tisíciletí (proto také jeho název – Millennium Bridge). Jeho stavba začala v roce 1998, přičemž dostavěn a otevřen veřejnosti byl až o dva roky později, v červnu roku 2000. Jeho předchůdcem byla starší ocelová železnice, známá jako Blackfriars most. Čím je Millennium Bridge známý je jeho moderní elegantní vzhled. Je vyroben z oceli a skla, které mu dodávají lehkost a vzdušnost. Jeho konstrukce je vistuá, což znamená, že jeho hlavní nosnou konstrukci tvoří ocelová lana a pilíře na obou koncích mostu. Délka mostu je 325 metrů a šířka zhruba 4 metry.

 

Milenium Bridge Harry Potter

Význam mostu 

Most Millennium Bridge není významný jen kvůli své moderní konstrukci, ale také hlavně kvůli místům, které spojuje. Na straně jedné stojí Londýnské city, finanční čtvrť, a na straně druhé umělecká část města v čele se Shakespeare´s Globe divadlem a Tate modern, neboli Britské národní muzeum moderního umění. Most se tak stal významnou ikonou moderní architektury Londýna, která přitahuje jak turisty, tak místní obyvatele. Spojuje tak historickou uměleckou část Londýna s novým světem v podobě moderní finanční čtvrti. Z mostu jsou dechberoucí výhledy jak na řeku Temži, tak například na Katedrálu svatého Pavla, Globe Theatre, nebo z části na Londýnský most - London Bridge.

Millennium Bridge v kouzelnickém světe 

Millennium Bridge je populárním místem pro kouzelnický svět, a to zejména z důvodu jeho výskytu ve filmovém zpracování Harryho Pottera. Most jsme mohli spatřit v šestém díle, Harry Potter a Princ dvojí krve, ve kterém smrtijedi zaútočí na most a následně ho zničí. Dle knihy k této události došlo v létě v roce 1996 a most byl napaden Fenrirem Šedohřbetem a dalšími smrtijedy. V době události tedy reálně most ještě nestál, původně mělo jít o Brockdaleský most, nicméně Millennium Bridge se filmařům hodil víc, jakožto jedna z ikon města Londýna. Most se stal další oblíbenou zastávkou komunity fanoušků Harryho Pottera, která pravidelně pořádá na mostě organizované srazy a cosplay setkání.

Harry Potter Milenium Bridge kouzelna mista

 

Mohlo by vás zajímat, aneb časté otázky

 1. Jak dlouho trvá procházka po Millennial bridge?

  • Procházka po mostě trvá zhruba 10 až 15 minut, ale samozřejmě si můžete na mostě zůstat déle a vychutnávat si výhledy.
 2. Je pro návštěvu mostu vyžadována rezervace nebo lístek?

  • Ne, pro návštěvu Millennial bridge není potřeba žádná rezervace ani lístek. Je veřejným prostranstvím a zdarma přístupným veřejnosti.
 3. Který film z série Harry Potter byl natáčen na Millennial bridge?

  • Scéna na Millennial bridge se objevuje ve filmu "Harry Potter a Princ dvojí krve."
 4. Je možné fotografovat na Millennial bridge?

  • Ano, fotografování je povoleno na Millennial bridge. Můžete si zachytit krásné pohledy na most, okolní památky a řeku Temži.
 5. Existují v okolí mostu restaurace nebo kavárny?

  • Ano, v okolí Millennial bridge najdete různé restaurace, kavárny a obchody, kde si můžete dopřát občerstvení.
 6. Jak se dostanu na Millennial bridge veřejnou dopravou?

  • Nejbližší stanice metra k Millennial bridge jsou stanice Mansion House a Southwark. Obě jsou v docházkové vzdálenosti od mostu.

Nechte se okouzlit krásou Millennial bridge a prožijte jedinečný zážitek při návštěvě tohoto kouzelného místa spojeného s Harrym Potterem. Vydejte se na procházku po mostě, užijte si výhledy na Londýn a vytvořte si vlastní magické vzpomínky. Londýnský Millennium Bridge je krásným a lehce dostupným místem. Pro každého fanouška Harryho Pottera, který se chystá do Londýna navštívit studia Warner Brothers, kde se natáčel Harry, je "povinnost" jít se podívat i na tento most. My jeho návštěvu rozhodně doporučujeme.