Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Hermiona Grangerová

Jak Hermiona charakterizovala sama sebe – knížky a důvtip. My bychom rozhodně doplnili statečnost, vynalézavost společně s velkým srdcem, a to nejen díky SPOŽÚSu. Pojďte se podívat s námi na kolekci sbírky Hermiony Grangerové, kterou naleznete exkluzivně u nás. Zajímavá Vás více o Hermioně Grangerové? Čtěte dále

#showmore#

Hermiona Grangerová se narodila do stabilní milující mudlovské rodiny žijící v Londýně, Anglii. Hermiona je jediným dítětem svých rodičů, kteří jsou oba povoláním zubaři. Hermiona se poprvé (stejně jako Harry Potter) dozvěděla o mudlům utajeném světe čar a kouzel o jejích 11 narozeninách, kdy dostala svůj přijímací dopis z Bradavic. Její rodiči ji po celou dobu studia v bradavicích podporovali. Společně s Hermionou také pronikli do světa kouzel a navštívili třeba Příčnou ulici.

Poprvé se s Hermionou Grangerovou setkáváme v Bradavickém expresu, kde se seznámí s Harrym a Ronem. Při tradičním rozřazení studentů v Bradavicích, který provádí Moudrý klobouk se Hemriona Grangerová dostala do Bradavické koleje Nebelvír. Do Nebelvíru byli rozřazeni také Ron Weasley a Harry Potter. Jejich přátelství však začalo až lehce později, konkrétně v předvečer všech svatých, kdy Harry s Ronem zachránili Hermionu před zlým horským Trolem za použití známého kouzla Wingardium Leviosa. Po tomto zážitku se stanou až do konce celé série nerozlučitelní přátelé (i přes občasné hádky). 

Hermiona se později provdala za Rona Weasleyho a měla s ním děti Rose Wesleyovou a Huga Weasleyho. Hermiona je tetou Jamese Potter, Albuse Pottera, Freda Weasleyho, Lily Potterové, Roxanny Weasleyové, Luxy Weasleyové, Victorie Weasleyové, Dominique Weasleyové, Louise Weasleyho a Molly Weasleyové. (Weasleovic byly pořádně velká rodina!)

Hermiona Grangerová charakteristika

Hlavní charakteristikou Hermiony je zajisté její láska ke studiu, její zápal, organizovanost, šlechetnost a dobré srdce (především ve vztahu k domácím skřítkům, jako je třeba Dobby). Na druhou stranu bývá také panovačná a tvrdohlavá, což během 7 let v Bradavicích přineslo mnohé zápletky. Hermiona je rozhodně nejchytřejší studentkou ročníku. Právě kvůli povahovým rysům Hermiony si mnozí fanoušci říkali, že měla patřit právě do Havraspáru, který je charakteristický pro výběr studentů s bystrou myslí. Je to ale právě Hermionina statečnost a odvaha, díky které ji patří čestné místo v Nebelvíru. Díky její spolehlivosti a cílevědomosti jí také Minerva McGonagallová svěřila vzácný obraceč času, aby mohla stíhat všechny hodiny.

Obraceč času Hermiona Grangerová Svět kouzel

Zajímavosti o Hermioně Grangerové

 • Hermiona byla nejlepší studentkou ročníku. V prvním ročníku ji nedělal problém vůbec žádný předmět, snad kromě létání na koštěti a famfrpálu, jelikož to nešlo vyčíst z knížek. Ani z knihy Famfrpál v průběhu věků, který měla jistě nastudovaný. 

 • Hermiona byla nejstarší z tria (Harry, Ron a Hermiona) - dokonce o 10 měsíců vice než Harry, Hermiona Grangerová má narozeniny 19. záři (Hermiona se narodila 19.9.1979), kdežto Harry v červenci.

 • Její postava se původně neměla jmenovat Hermiona Grangerová, ale Hermiona Puckle.

 • Jméno Hermiona ji J.K. Rowlingová dala po hře Williama Shakespeara, Zimní příběh. Hermiona je ve hře královnou Sicílie. Charakteristiky těchto postav si nicméně nejsou moc podobné.

 • Přestože je Hermiona velice chytrá, až možná geniální, ne ve všem byla dobrá. Kromě zmíněného famfrpálu se jí také nedařilo tolik v kouzelnických šachách (nikdy neporazila Rona), nebyla dobrá v hodinách věštění a také se jí nedařilo ručně vyšívat, když šila pro domácí skřítky a bojovala se svojí organizací SPOŽÚS.

 • Hermiona Grangerová dabing - po celých 8 filmů propůjčila Hermioně svůj hlas česká herečka a dabérka Anežka Pohorská

 • Patron Hermiony Grangerové, neboli ochrana v podobě zvířete při zvolání kouzla Expecto Patronum je vydra. Oblíbené zvíře J.K. Rowlingové.

 • Kdybyste se ptali kdo hrál Hermionu Grangerovou, odpověď by byla herečka Emma Watson. Emma Watson nicméně není úplně věrnou kopií knižní Hermiony. Hermiona mí v knížkách větší přední zuby a velice husté kudrnaté vlasy. Emma Watson později prozradila, že zkoušeli hrát s falešnými zuby, nicméně to bylo velice náročné a tak od toho úplně odešli.

 • Hermiona byla oddanější Bradavicím a studiu více, než kdokoli jiný. Jako jediná z trojice se po porážce Lorda Voldemorta vrátila a dokončila řádně finální zkoušky 7 mého ročníku, které Harry a Ron nikdy nedokončili. (Uvedla J.K. Rowlingová).

 • Celé jméno Hemriony je Hermione Jean Granger.

 • V originále je její jméno Hermione Granger.

 • Představitelka Hemriony Emma Watson byla během natáčení tajně zamilovaná do svého kolegy Toma Feltona, alias Draca Malfoye!

 • Hermiona se stala ministryní kouzel! Po porážce Voldemorta se ministrem kouzel stal Kingley Pastorek, nicméně ve hře Harry Potter a proklaté dítě se dozvídáme, že se ministryní později stala právě naše Hermiona Grangerová.

Nejlepší hlášky Hermiony Grangerové

 • Je to Leviosa, ne Leviosáá
 • Teď jestli vy dva dovolíte já jdu do postele, nechci se nechat zabít, nebo hůř, vyloučit!
 • Jsi citlivý jako pařez!
 • Mimochodem máš špínu na nose. Tady.
 • Je to docela vzrušující, ne? Porušovat pravidla.
 • Já? Knížky a důvtip. Jsou ale mnohem důležitější věci jako přátelství a láska.

 

Nejprodávanější

Harry potter černý Petr Svetkouzel uvod
 
119 Kč
Harry Potter papirove kelimky na piti
 
79 Kč
harry Potter darkova taska Hermiona Grangerova
59 Kč –23 %
Původně: 59 Kč  (–23 %)
45 Kč
Harry Potter balonky postavy
Harry Potter Balónky 6ks - Postavy
Těšíme se na dodání
Kód: 1857
 
99 Kč
Darkova taska Harry Potter Hermiona Grangerova A4
 
69 Kč
Harry Potter Omalovanky
 
159 Kč
Harry Potter ubrousky
 
89 Kč
17 položek celkem

Cena

45649
145649

Značky

Položek k zobrazení: 17
zalozka harry potter hermiona 601e2003d5b85
169 Kč

Záložka do knih s Hermionou Grangerovou, materiál kov

Kód: CARATBOOK04
Harry Potter klíčenka obraceč času
Novinka
359 Kč –8 %
329 Kč

Klíčenka s motivem Obraceče času Hermiony Grangerové s možností otáčení obraceče.

Kód: CARATKEY07
Harry Potter kosmetická taštička Hermiona Grangerová
Novinka
359 Kč

Cestovní kosmetická taštička s motivem Hermiony Grangerové a kouzla Wingardium Leviosa o velikosti 22 x 16 cm, vyrobena ze 100% bavlny.

Kód: 2175
harry Potter darkova taska Hermiona Grangerova
59 Kč –23 %
45 Kč

Harry Potter dárková taška s motivem Hemriony Grangerové, rozměr A5

Kód: 1398
Harry Potter propiska - Hermiona Grangerová
109 Kč

Propiska Harry Potter s příveskem Hermiony Grangerové, žlutá

Kód: 50715
Harry Potter oční stíny Nebelvír
189 Kč

Paletka očních stínů s motivem Nebelvíru

Kód: 1824
Darkova taska Harry Potter Hermiona Grangerova A4
69 Kč

Harry Potter dárková taška s motivem Hermiony Grangerové, obraceče času a dalších kouzelných motivů, rozměr A4

Kód: 1479
Harry Potter pohledy kouzelné momenty výběr
149 Kč

Sada 5 krásných pohlednic s kouzelnými momenty z filmu Harry Potter, rozměr standardního pohledu 15x10.5 cm

Kód: 2094
Harry Potter ubrousky
89 Kč

Krásné ubrousky v Harry Potter tématice, ubrousky s Ronem, Harrym, Hermionou a bradavickým erbem. 16 ks v balení, rozměry 33 x 33 cm

Kód: 1389
Harry Potter balonky postavy
Harry Potter Balónky 6ks - Postavy
Těšíme se na dodání
99 Kč

Nafukovací latexové balónky s našimi hrdiny Harrym, Ronem a Hermionou a s nápisem Harry Potter. 6 ks, 30 cm velké, potisk ze všech stran.

Kód: 1857
domino harry potter
269 Kč

Domino s postavami z Harryho Pottera v motivu Chibi v krásné plechové krabičce

Kód: 1911
Harry potter černý Petr Svetkouzel uvod
119 Kč

Karetní hra Černý Petr s postavami z Harryho Pottera, vhodné pro čarodějě od 4 let, balení obsahuje 31 karet a zahraje si 2 - 8 kouzelníků

Kód: 1410
Harry Potter papirove kelimky na piti
79 Kč

Papírové párty kelímky Harry Potter pro každou oslavu! Objem 250ml, 8ks.

Kód: 1383
Harry Potter lesk na rty hermiona uvod
390 Kč

Lesk na rty z limitované edice Harry Potter - Hermiona. Vyživující, veganský, udržující hebké rty.

Kód: 1592
Harry Potter Omalovanky
159 Kč

Kouzelné omalovánky s pastelkami a 10 samolepkami ze Světa kouzel

Kód: 1905
Nahoru
Další produkty