Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Seznamte se... Maggie Smith!


Maggie Smith, se narodila 28. prosince 1934 v Essexu. Její dlouhá a oslnivá kariéra ji etablovala jako jednu z nejuznávanějších hereček své doby, a její umění osvěžuje divadlo, film a televizi.

Dlouho před tím, než se stala nám známou čarodějkou, se Maggie Smith stala významnou postavou v britském divadle a filmu. V roce 1969 získala své prvního Oscara za roli ve filmu "The Prime of Miss Jean Brodie". Její herecké dovednosti a schopnost plně vtělit se do různých postav ji později katapultovaly k dalším význačným rolím. Maggie je držitelkou 2 Oscarů, 3 Zlatých glóbů, 5 cen BAFTA, 4 Cen Emmy a 1 cenu Tony.

Maggie Smith se stala ikonickou díky své roli Minervy McGonagallové v kouzelné sérii Harryho Pottera. Její ztvárnění profesorky přeměňování a zástupkyně ředitele zaujalo svou elegancí a autoritou. Její charisma a herecká zručnost dodaly postavě nezaměnitelný půvab a inteligenci. Toto vystoupení ji upevnilo jako nezapomenutelnou součást kouzelnického světa a získalo ji věrnou fanouškovskou základnu po celém světě.

 

Důležitou součástí jejího života je také její práce v televizi, kde získala uznání za své role v televizních dramatech a seriálech. Její výrazný hlas a herecké vlohy ji stále činí (i ve svých 88 letech!) žádanou osobností na všech médiích.

Maggie je držitelkou šlechtického titulu „Dame“ (ženská podoba titulu Sir). Je od roku 1988 ovdovělá a má 2 děti.