Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Seznamte se... Emma Watson!

V naší nové rubrice "Seznamte se..." vás postupně seznamujeme s herci, jejich rolemi, jak se k filmu dostali a s dalšími zajímavostmi o nich.

První herečkou, o které se budeme bavit, je Emma Watson, alias Hermiona Grangerová.

Narození a první kroky k herectví

Emma Watson, celým jménem Emma Charlotte Duerre Watson se narodila 15. dubna 1990 v Paříži, Francii. Již v jejím dětství se její rodina přestěhovala do Oxfordshire ve Velké Británii, kde vyrůstala. Její otec byl právník a matka byla právnička pro lidská práva. Zájem o herectví projevovala Emma už od svého útlého dětství, kdy vystupovala v řadě školních her a divadelních představeních. Ve svých 7 letech vyhrála na své škole recitační soutěž.

Fenomén Potter

Emma Watson se stala známou po celém světě díky své roli Hermiony Grangerové v sérii filmů o Harrym Potterovi. Její cesta k této ikonické postavě začala, když byla vybrána z tisíců dívek na konkurzu v roce 1999. Její talent a charisma byly natolik ohromující, že získala důležitou roli v sérii filmů, která se později stala fenoménem a získala si miliony fanoušků po celém světě.                                                                                           Harry Potter Hermiona                      Hermiona Grangerov knihy

Během natáčení série Harry Potter se Emma Watson stala známou díky svému nadšení a lásce ke knihám. Její postava Hermiona Grangerová byla také velkou knihomolkou, a tak to bylo něco, co si Emma přinesla do role ze svého vlastního života. Během natáčení filmů často nosila knihu s sebou a mezi scénami se nořila do čtení. Tato vášeň pro knihy dodávala její interpretaci Hermiony autenticitu a ztělesňovala lásku k vzdělání, kterou postava představovala.

Emma mimo Harryho Pottera

Zajímavostí je, že Emma Watson se stala silnou zastánkyní feminismu a genderové rovnosti. Po skončení série Harry Potter se aktivně angažovala v různých charitativních projektech a stala se velkým hlasem pro práva žen a dívek po celém světě. Její odhodlání a angažovanost již získaly mnoho uznání.

Emma Watson Hermiona

V svém soukromém životě Emma Watson proslula svou zálibou v ekologicky udržitelném životním stylu. Její zájem o životní prostředí a udržitelnost ji vedl k tomu, že se stala obhájkyní etické módy a založila svou vlastní ekologicky šetrnou linii oblečení. Také je známá svým aktivismem ve prospěch udržitelného rozvoje a boje proti změnám klimatu. Emma se snaží motivovat lidi, aby přijímali ekologická opatření a žili zodpovědným způsobem, aby tak přispěli k ochraně naší planety.

 

Jen u Harryho to nezůstalo

Po skončení série Harry Potter se Emma Watson aktivně zapojila do dalších filmových projektů, kde dokázala prokázat svou rozmanitost a herecký talent. V roce 2012 si zahrála ve filmu "Charlieho malá tajemství" (The Perks of Being a Wallflower), kde ztvárnila postavu Sam, charismatické a tajemné dívky. Její výkon v tomto filmu byl velmi kladně oceňen filmovými kritiky a ukázal, že dokáže úspěšně přenést své herecké schopnosti na různé žánry.

Další významnou rolí byla její účast ve filmu "Kráska a zvíře" (Beauty and the Beast) v roce 2017, kde ztvárnila ikonickou postavu Belle. Její interpretace Belle byla chválena pro její sílu, odhodlání a eleganci. Film se stal komerčním úspěchem a Emma Watson ukázala, že je schopna zaujmout diváky nejen jako Hermiona Grangerová, ale i v jiných významných rolích.

 

Emma Watson si vybírá své role s pečlivostí a snaží se angažovat v projektech, které mají hlubší poselství a přinášejí pozitivní změny do světa. Její kariéra po sérii Harry Potter je důkazem jejího uměleckého talentu a schopnosti překonat očekávání.

Co si myslíte vy? Můžete si představit někoho jiného v roli Hermiony Grangerové?

 Emma watson svet kouzel Hermiona Grangerová