Při nákupu nad 699Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Tom Felton, alias Draco Malfoy

Seznamte se... Tom Felton, alias Draco Malfoy!

V naší pravidelné rubrice pro Denní věštec vás  seznamujeme s herci, kteří hráli naše oblíbené postavy z Harryho Pottera. V minulosti jsme Vám takto už přiblížili život Emmy Watson, alias Hemriony Grangerové, Michaela Gambona, nebo-li Albuse Brumbála nebo třeba Alana Rickmana aneb Severuse Snapea. V dalším pokračování seznamování vás s oblíbenými postavami se dostáváme k záporákovi, který si postupně dobyl naše srdce a to sice Tomu Feltonovi, námi známému Draco Malfoyovi!

Tom Felton život

Tom Felton, celým svým jménem Thomas Andrew Felton je anglický herec narozený 22. září 1987 v Londýně, Anglii. Nemusíme dlouze psát, že Tom je známý především pro svojí roli v Harry Potterovi. Jak se ale k roli dostal, nebo zda-li hrál už někde před Harrym, se podíváme blíže. Tom je nejmladší ze čtyř sourozenců (Jonathan, Ashley a Chris). Už od mala byl vedený k herecké kariéře a své první role si vystřihl v celonárodních reklamách už v 8 letech. Poprvé jsme jej mohli vidět na filmovém plátně ve snímku Pidilidi a o rok později v celosvětově známém snímku Anna a Král v hlavní roli s Jodie Fosterovou. Největší úspěch mu ale přinesla role v Harrym Potterovi, ke které se dostal ve svých 12 letech.

Tom Felton a Harry Potter

Tom se k natáčení Harryho Pottera dostal až na třetí pokus, kdy předtím neúspěšně absolvoval casting na jeho hlavní filmové nepřátele Harryho Pottera a Rona Weasleyho. Konkurz na Harryho byl Tomův první pokus a na Rona ten druhý. Tom se v mnohých svých rozhovorech později svěřil, že pokud by vyhrál konkurz na Harryho nebo Rona, tak by se z něj stal zaručeně jiný člověk a že je velice vděčný, že tyto role nakonec nedostal. Svou myšlenku rozvedl tím, že hlavní herci trávili natáčením mnohonásobně více času a "obětovali" mu veškerý svůj osobní život. Tom mezitím mohl vyrůst jako "běžné" dítě a mít koníčky jako rybaření, které miluje dodnes (svěřil se také, že během natáčení Vězně z Azkabanu uvažoval o studiu managementu rybolovu). Je až neuvěřitelné, jak se liší charakter Toma od jeho postavy Draca Malfoye. Draco Malfoy je namyšlený, rozmazlený hoch z čistě kouzelnické rodiny, na což je velice hrdý. Skutečný Tom je naproti tomu velice pokorný, veselý a vstřícný člověk, který nejvíc ze všeho miluje své děti a přírodu. Tomova láska ke svému řemeslu a k celé sérii Harryho Potter zvlášť mu přinesla spousty fanoušků po celém světě.

Pravý Zmijozel

Tom neměl svou roli Draca zdaleka jasnou a musel o ni bojovat stejně jako o předchozí role Harryho a Rona. Na lámání chleba došlo ve chvíli, kdy mu režisér Chris Columbus položil otázku, která je jeho nejoblíbenější scéna z Harryho Pottera. Tom nicméně Harryho vůbec nečetl a téměř knihu neznal, takže zalhal a zopakoval přesně to, co dítě-kolega před ním. Režisér Columbus jeho lež hned prokoukl, ale nakonec to hrálo v Tomův prospěch, jelikož by se prý naprosto stejně zachoval Draco Malfoy. No uznejte sami, není to jasný rys někoho ze Zmijozelu?

Tom Felton

Tom Felton Kniha

Po mnoha letech dlouhého natáčení Harryho Pottera se Tom rozhodl o svém dosavadním životě sepsat a vydat knihu. Kniha vyšla v roce 2023 a nese název: Tom Felton - S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje, kde prozrazuje spousty zákulisních poznatků z natáčení naší oblíbené série. Samozřejmě tam poodhaluje velice diskutované téma a to sice jak probíhal vztah Tom Felton a Emma Watson, neboli Draco Malfoy a Hemriona Grangerová. Není totiž tajemstvím, že Hermiona, tedy Emma měla po dobu natáčení Harryho Pottera "crush" nebo-li se zaláskovala do Toma. Sama Emma Watson vydala předmluvu k Tomově knize. Jedná se o vlelice povedený kousek, který by neměl chybět v knihovně žádného fanouška Harryho Pottera. Více o knize Toma Feltona jsme vás informovali ve starším článku zde

Partnerka Toma Feltona

internet žije plno diskuzemi, zda, jak a proč spolu Tom s Emmou neskončili a jak by jim to slušelo. Spekulacím stále není konec, jelikož Tom dle dostupných zdrojů aktuálně partnerku nemá. Dlouhých 8 let randil s kolegyní herečkou Jade Olivii Gordon, se kterou se ale koncem roku 2016 rozešel. Takže abychom vám odpověděli na otázku: Je Tom Felton ženatý? Tak ne, není. Aktuálně nejspíše randí s designérkou drahých šperků Roxanne Danya, čas od času jsou spolu viděni na veřejnosti, ale bližší informace nikdy neposkytli. To nám tedy odpovídá i na durhou otázku: Má Tom Felton děti? Odpověď je tedy také ne, nemá. 

Tom Felton zajímavosti

  • Ikonická barva vlasů Draca Malfoye, bíla, není Tomovou přirozenou, Tom má vlasy hnědé a na natáčení mu je barvili.
  • Během natáčení Kamene mudrců Toma doprovázel jeho dědeček, který díky svým vousům přímo na place dostal malé role v komparsu, jelikož vypadal jako pravý kouzelník
  • Je vášnivým rybářem
  • Miluje Hip hop, fotbal, tennis, bruslení a basketball. Jeho oblíbená značka je Air Jordan
  • Mimo herectví je Tom Felton také muzikantem - věnuje se zpěvu a hraje na kytaru
  • Tom Felton měří 175 cm

Tom Felton filmy a pořady

seznam filmů a pořadů, ve kterých Tom Felton hrál a vystupoval:

Rok Film/seriál Role Poznámky
1997 Pidilidi Peagreen Clock
1998 Štěnice James 1 epizoda
1999 Vyšetřování naslepo Thomas
Anna a král Louis Leonowens
2000 Vyšetřování naslepo II - Schovávaná Thomas Ingham
2001 Harry Potter a Kámen mudrců Draco Malfoy
2002 Harry Potter a Tajemná komnata
2004 Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár
Home Farm Twins Adam Baker
2007 Harry Potter a Fénixův řád Draco Malfoy
2008 Zmizelý Simon Pryor
2009 Harry Potter a Princ dvojí krve Draco Malfoy
2010 13Hrs Gary
Dostaň ho tam
Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 Draco Malfoy
2011 Harry Potter a Relikvie smrti – část 2
Zrození planety opic Dodge Landon
2012 Labyrinth Viscount Trencavel 2 epizody
Zjevení Patrick
2013 Z ulice na Green Edward
Belle James Ashford
Therese Camille Raquin v postprodukci
Ghosts of the Pacific Tony Pastula
Grace and Danger Carnaby
2014 Murder in the First

Erich Blunt

Against the Sun Tony Pastula
2016 Ve jménu Krista Lucius
Spojené království Rufus Lancaster
The Flash Julian Albert
Kingova pomsta Frankie
2017 Stratton Cummings
Pouto Matt
Megan Leavey Andrew Dean
2018 Ophelia Laertes
Origin Logan

 

Autor: Martin Štěpánek