Při nákupu nad 699Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Seznamte se... herec Alan Rickman!

V pokračování naší oblíbené rubriky “Seznamte se“ se dnes podíváme na jednu z nejrozporuplnějších postav celé kouzelnické série. Nebude to nikdo jiný, než mnohými milovaný i nenáviděný Alan Rickman, alias Severus Snape!

 

Narození a začátky

Alan Rickman, britský herec, se narodil 21. února 1946 v Londýně, Anglii. Narodil se do chudé rodiny, kde jeho otec zemřel, když Alanovi bylo pouhých 8 let. Jeho první umělecké kroky vedly k divadlu a později k výtvarnému designu, kde také 3 roky působil jako grafik. Zajímavostí je, že Rickman se na rozdíl od mnohých svých kolegů rozhodl pro hereckou kariéru relativně pozdě, a to až ve svých 26 letech.

Rickman se za krátkou dobu dostal do popředí britské televizní, a hlavně divadelní scény, kde se stal členem uznávané Královské Shakespearovské společnosti. S divadelní společností působil i v Americe, kde za svůj výkon zskal nominaci na cenu Tony. Rickmana si díky jeho divadelním rolím všiml režisér akčních filmů Joel Silver, který ho obsadil do svého nejznámějšího filmu Smrtonostná Past (Die Hard). Jeho ztvárnění padoucha hanse Grubera bylo fenomenální a otevřelo Rickamnovi dveře k velké filmové kariéře.

Alan Rickman Severus Snape Harry Potter

 

Severus Snape a Harry Potter

Jeho nezapomenutelná a pro nás nejdůležitější role je však role Severuse Snapea, učitele lektvarů v sérii filmů o Harrym Potterovi. Právě ta mu vynesla nejen celosvětovou slávu a uznání. Rickman představil tuto náročnou postavu již od prvního dílu a nadále přinášel Snapeovi sílu, moudrost a charismatický půvab až do finálního 7. dílu celé série. Jeho herecký přínos pro postavu byl klíčový pro hlubší propojení s diváky a pro věrnou reprezentaci knižní postavy na plátně.

Ve filmovém průmyslu se Rickman nebál přijímat různorodé výzvy. Od dramatických postav až po komediální role, kde vyniká jeho schopnost plně se vžít do různých postav. Mezi další známe filmy kromě všech dílů Harryho Pottera patří role v romantické komedii Láska nebeská, Parfém: příběh vraha, nebo třeba Sweeny Todd: Ďábelský holič z Fleet street, kde si zahrál po boku své kolegyně smrtijedky Belatrix Lestrange.

Poslední filmový počin, kde jsme Alana mohli vidět byl film Alenka v říši diů: Za zrcadlem. Téhož roku (2016) oznámila se zármutkem Alanova Rodina, že náš oblíbený herec zemřel na rakovinu slinivky břišní, se kterou rok bojoval. Alan nám tak už navždy zůstane v našich srdcích, jako statečný učitel lektvarů.