Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Seznamte se... Michael Gambon!

Seznamte se… Michael Gambon, alias Albus Brumbál!

V naší rubrice „Seznamte se…“ vás zveme k bližšímu pohledu na výjimečné herce a jejich nezapomenutelné role v sériích o Harrym Potterovi. První zářezy na našem hereckém stromě patří nezastavitelnému kouzelníkovi a představiteli hlavní postavy - Danielu Radcliffovi, známému jako Harry Potter. Ale teď se zaměříme na jinou výraznou postavu, která zapůsobila na srdce fanoušků po celém světě. Není to nikdo jiný, než sám Michael Gambon, neboli Albus Brumbál!

Sir Michael Gambon, ikonický britský herec, se narodil 19. října 1940 v Dublinu, Irsku. Jeho poutavá kariéra v divadle, filmu a televizi započala již v 60. letech. Gambon se vyznamenal svou výjimečnou schopností vtělit se do různorodých postav.

Jeho nezapomenutelná role Albusa Brumbála v sérii filmů o Harrym Potterovi mu vynesla nejen celosvětovou slávu a uznání. Gambon převzal tuhle náročnou roli ve třetím díle po siru Richardu Harrisovi a nadále přinášel Brumbálovi sílu, moudrost a charismatický půvab až do finálního 7. dílu celé série. Jeho herecký přínos pro postavu byl klíčový pro hlubší propojení s diváky a pro věrnou reprezentaci knižní postavy na plátně.
Mihael Gambon - Albus Brumbál

Mimo Harryho Pottera se Gambon objevil v mnoha dalších významných rolích. Jeho široký herecký rejstřík zahrnuje divadelní inscenace, televizní seriály i filmová díla. Byl oceněn mnoha prestižními cenami, včetně Laurence Olivier Award za své vynikající divadelní výkony.

Ve filmovém průmyslu se Gambon nebojí přijímat různorodé výzvy. Od dramatických postav až po komediální role, jeho schopnost se plně vžít do různých postav přesvědčivě odvádí. Jeho účast ve filmech jako "The King's Speech" nebo "Sleepy Hollow" potvrzuje jeho schopnost oživit i ty nejsložitější postavy.

Celý život Michaela Gambona je nabitý dobrodružstvím, výzvami a uměleckými triumfy. Jeho pozoruhodná interpretace Albusa Brumbála ve světově uznávané sérii Harryho Pottera vytvořila věčnou památku na jeho talent a zanechala nesmazatelnou stopu v srdcích milionů fanoušků po celém světě.

Mimo plátna a herecká pódia je Gambon velkým milovníkem letectví, je dokonce kvalifikovaným pilotem privátních jetů. Mimo to je automobilový fanda, což vedlo k jeho legendární účasti v pořadu Top Gear, kde po něm byla pojmenována jedna zatáčka. Od roku 1962 je ženatý s herečkou Anne Miller.