Při nákupu nad 699Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Horké novinky z kouzelnického světa, Harry Potter se vrací na obrazovky!

Nové zpracování Harryho Pottera je na spadnutí! Co nás v něm čeká a na co se můžeme těšit?

Už začátkem tohoto roku, jsme vás informovali v článku zde, o úmyslech společnosti Warner Bros. Discovery nějakým způsobem oživit Harryho, jakožto nejoblíbenější filmovou franšízu této společnosti a přivést jej zpět na televizní obrazovky v novém kabátu. Po ani ne 3 měsících se dostala ven informace, při které by měl každý fanoušek Harryho, Brumbála, Bradavic a vlastně všeho kouzelného pořádně zpozornět!

Společnost Warner Bros. Discovery svolala na středu 12.4. mimořádnou tiskovou konferenci, jejíž obsah zatím není oficiálně znám. Nicméně se tiskové agentuře Bloomberg podařilo spojit s anonymním zdrojem uvnitř společnosti, který nastínil, o čem tisková konference bude a na co se můžeme těšit. A to si naši milí kouzelníci a kouzelnice držte Moudré klobouky, protože to vypadá na pořádnou jízdu!

 

Harry Potter, Neville, Ron, Hemriona

 

Dle zdroje uvnitř firmy, se totiž chystá seriálová adaptace celé ságy Harry Potter! Každý díl napsaný J.K. Rowlingovou by měl obsáhnout jednu celou seriálovou řadu. A co víc, výkonný tým WBD (Warner Bros. Discovery) jedná přímo s Rowlingovou na podobě seriálu, což může být zárukou jakési kvality. Celá záležitost s novým seriálem Harry Potter je přímou konkurenční strategií společnosti, která takto bojuje proti oblíbeným seriálům na Disney plus (například seriály ze světa Star Wars) a proti úspěšným sériím na Netflixu.

Může a nemusí to být skvělá zpráva pro všechny zapálené #potterheady a to zejména z důvodu velkých rozdílů mezi knihou a filmem, které  rozebíráme v našich předchozích článcích – Rozdíly mezi knihou a filmem první a druhá část. Každý díl by tak měl více prostoru a to jak z pohledu finančního, tak časového. Dočkali bychom se třeba ducha Protivy, Hermioniny organizace S.P.O.Ž.Ú.S, více střípků z minulosti Lorda Voldemorta, více ze života Albuse Brumbála a spousty dalšího?

Hrozí zde ovšem značné riziko, že se seriálová adaptace nepovede, bude obsahovat mnoho chyb a celkově v nás nezanechá dobrý dojem. Historie bohužel těmto pokusům o oživení úspěšných děl příliš nepřeje. Namátkou můžeme vybrat třeba pokračování trilogie Matrix (shodou okolností také od společnosti WBD), která oproti jejím prvním dílům dle hodnocení na ČSFD propadla.

Konkrétní účast autorky Rowlingové na seriálu zdroje ještě neupřesnili. Rowlingová by neměla být přímou tvůrkyní seriálu, ani být na place každý den. Její osoba je za poslední dobu spojena s mnoha kontroverzemi, a to zejména ve spojitosti s jejími vyjádřeními k trans komunitě. Nechme se tedy překvapit, jaká bude její role. 

Po veleúspěšné hře Hogwarts legacy, je to tak další projekt, který se kolem Harryho chystá. Rozhodně tak nemůžeme říct, že by zájem o svět kouzel, který J.K. vytvořila před více než dvaceti lety uvadal a o Harryho tak nebyl zájem. Mladý čaroděj s jizvou na čele tak zkrátka stále táhne a uvidíme, zda se podaří oslovit i další generace mladých kouzelníků. Tak jako tak moudřejší budeme až po 12.4.2023, kdy proběhne ona zmíněná konference.

Co si o této novince myslíte vy? Bude seriál pořádná jízda, nebo spíš velký propadák?