Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Harry Potter Hogwarts Legacy - první dojmy

První recenze Harry Potter Hogwarts LegacyA je to tady! Vyšla první „otevřená“ hra ze světa plného čar a kouzel, světa Harryho Pottera. Náznaky, informace, teasery a spoustu dalšího jsme již dostávali od výdavatelů a zároveň vlastníků Harry Potter franšízy Warner Bros již nějaký ten měsíc a konečně minulý pátek, tedy 10. února došlo k oficiálnímu datumu vydání hry. Samozřejmě jsme mohli zaznamenat, že spousta hráčů a herních kanálů již hru mají a vesele postují videa z jejího hraní, nyní jsme se ale už dočkali my všichni a můžeme se společně podívat na recenzi a čerstvé první dojmy.

Spousta z nás vyrůstala nejen na knížkách od J.K. Rowlingové a poté následných filmech od WB studia, ale zároveň také na hrách Harryho Pottera. Každá kniha, každý rok v Bradavicích, byl řádně přenesen do herní podoby a my tak mohli prožít dobrodružství naší trojice i jinak, než jen jako pasivní čtenáři nebo diváci. Jak šel čas, tak se samozřejmě s nástupem nových technologií vyvíjela i naše oblíbená hra. Hogwarts Legacy byste dnes těžko mohli srovnávat s původním Harry Potterem a kamenem mudrců z roku 2001, i když v té době měla své kouzlo.

 

Úplně jiná, než všechny předchozí!

Hogwarts legacy je úplně novým herním formátem, který fanouškové herní ságy HP ještě neznali. Jedná se o otevřený svět, kde můžete volně cestovat všemi vašimi dobře známými místy a nemusíte být odkázání na děj, který vašemu dílu J.K Rowlingová předurčila. Hru si zamilují fandové žánru RPG. Užijte si desítky hodin cestování, objevování a plnění různých kouzelnických úkolů, kouzelnických soubojů, létání na koštěti a mnohého dalšího jako právoplatní kouzelníci. Při hraní Hogwarts Legacy zaručeně prožijete mnohé nostalgické chvilky.

Děj jako z Harryho Pottera?

Né tak docela. Hogwarts legacy nekopíruje příběh o HP a dokonce ani jeho století. Zapomeňte tak tedy na Brumbála, Voldemorta, Hermionu Grangerovou a všechny nám notoricky známé postavy. Ne, děj se totiž odehrává na přelomu 19. století, které ti z Vás, co četli dějiny Bradavické školy, budou znát jako období skřetích povstání. Nicméně nebojte, vaše oko potěší alespoň zmínka o pár známých kouzelnických rodech, jejichž potomky známe z našich vyprávění. Potkáte se také se starými známými Bradavickými duchy, kteří poodhalí nejedno své tajemství.

 

Nebudeme Vám zde prozrazovat dění hlavního příběhu a okrádat vás tak o radost z jeho prozkoumání a prožití. Co vám ale můžeme říct je, že rozhodně stojí za to! Zažijete známé rozřazování do kolejí Moudrým kloboukem a i když se třeba nedostanete do Nebelvíru, tak vězte, že to na prožití hry nemá žádný vliv. Hlavní příběh hry zvládnete dokončit již po pár intenzivních hodinách hraní, nicméně následným blouděním kouzelnickým světem a plněním dobrovolných úkolů pak můžete strávit nespočet času, který rozhodně nebude promarněný.

Herní provedení a závěr

My, jako fanouškové Harryho, Bradavic, Burmbála a vlastně všeho kouzelného rozhodně promineme kdejakou nedokonalost v grafice, občasný „lag“, nedokonalou texturu, delší načítání a další drobné nuance. Hru si mohou zahrat kouzelníci i mudlové vlastnící konzoli Playstation 4, PLaystation 5, Nintendo switch, X Box series X a series S, Xbox one a Microsoft Windows. Hra Harry Potter Hogwarts Legacy rozhodně není bez chyb a má své mouchy. Nicméně my, kouzelníci tělem i duší, kteří svůj dopis nedostali, nebo na něj stále čekají, si hru vychutnáme plnými doušky a budeme se rozplývat nad každým detailem. Nehodnotíme tedy tak herní provedení, od toho tu jsou jiní, ale pocity a emoce, které v nás vtažení do kouzelného světa vyvolává. A ty jsou silné! Naše doporučení tedy zní, připravte si pořádný kotlík kafe, protože první noci s Hogwarts Legacy vás rozhodně nenechají jít spát!