Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Kouzelná místa z Harryho Pottera - Freshwater west beach

Poslední odpočinek svobodného domácího skřítka DobbyhoV dalším článku o kouzelných místech, kde se natáčely filmy o Harrym Potterovi  se podíváme do Walesu na místo posledního odpočinku svobodného domácího skřítka Dobbyho. Ve filmovém ztvárnění se mohyla nachází na pláži za Lasturovou vilou, ve které žijí Ronův bratr Bill a Fleur, kterou známe především ze čtvrtého dílu jako účastnici Turnaje tří kouzelníků. Právě sem se přemístil Harry s Dobbym a ostatními, při útěku ze sídla Malfoyových.

Jako uctění památky věrného přítele Dobbyho, vyrostla na místě natáčení, na velšské pláži Freshwater West Beach mohyla stejná, jako ve filmu.
Fanoušci kouzelné ságy se sem léta sjíždějí vzdát hold nezapomenutelnému skřítkovi ať už umístěním kamínku s přáním, nebo uložením ikonické ponožky, díky které Harry Dobbyho osvobodil.
To se ale nelíbí místním obyvatelům a hlavně organizaci, která místní pláž spravuje. Stěžují si totiž na nadměrné množství textilu, především ponožek, které hyzdí okolní krajinu. V loňském roce tak začala organizace závažně jednat o přesunutí památníku na jiné místo.
To ovšem vzbudilo vlnu nesouhlasu a odporu zejména u #potterheads a tak po půl roce boje úřadům nezbylo nic jiného, než místo posledního odpočinku Dobbyho i se všemi jeho ponožkami nechat tam, kde je.

Co si o tom myslíte vy?  Měl by se hrobeček Dobbyho přesunout někam dále od pláže, nebo by měl zůstat tam, kde je? A zajímala by vás návštěva takového místa? Dejte nám vědět do komentářů.

A pokud i vy plánujete k hrobečku Dobbyho vyrazit a uctít ho ponožkou, nebo budete chtít jen obdarovat blízkého, tak mrkněte na naše ponožky v edici s Dobbym.