Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Výročí bitvy o Bradavice

Bitva o Bradavice a mezinárodní den Harryho Pottera

Dnes, 2.5. 2024 je to přesně 26 let od památné bitvy o Bradavice, která proběhla v roce 1998. Bitva se stala zlomovým okamžikem ve válce proti Temnému pánovi. Toto datum, 2. května je také považováno jako Mezinárodní den Harryho Pottera!

Dnes si připomínáme statečnost a obětavost všech, kteří se na této bitvě podíleli a bojovali za svobodu celé kouzelnické komunity. Nezapomeňme na hrdinství Harryho, Rona, Hermiony a mnoha dalších, kteří se postavili lordu Voldemortovi a jeho stoupencům tváří v tvář a odhodlaně bojovali až do konce. Ať je tento den připomínkou nejen vítězství, ale také důkazem toho, že i v nejtěžších časech může být naděje a odvaha naší největší zbraní. 

Bitva o Bradavice byla vrcholem dlouhého a náročného boje mezi Harrym Potterem a jeho přáteli na jedné straně a Lordem Voldemortem a jeho smrtijedy na straně druhé. Tento konflikt se vedl po celou sérii knih  až do svého závěru v posledním díle - Harry Potter a Relikvie smrti.

Bitva o Bradavice začala, útokem smrtijedů na Bradavice, školu čar a kouzel, kde studovali Harry a jeho přátelé. Harry a jeho společníci se snažili chránit školu a bojovat proti Voldemortovi a jeho věrným stoupencům.

Bitva byla nesmírně intenzivní a zničující. Mnoho našich oblíbených postav zničujíci bitvo nepřežilo. Mezi nimi byl například Fred Weasley, bratr Rona, nebo Remus Lupin a Nymfadora Tonksová, kteří byli oba členy Fénixova řádu.Harry a jeho přátelé nakonec zvítězili díky vlastní odvaze, rozhodnosti a za pomoci ostatních studentů, profesorského sboru a členů Fénixova řádu. Harry se dokázal postavit Voldemortovi tváří v tvář a nakonec ho porazil, tím ukončil jeho vládu temnoty a zajistil mír pro kouzelnický svět.

Bitva o Bradavice byla jednou z nejvíce epických a dojemných scén v celé sérii knih Harry Potter. Zanechala trvalý otisk v srdcích fanoušků po celém světě a ukázala, jak důležité je odvaha, přátelství a statečnost v boji proti zlu.

I po všech letech si fanoušci stále připomínají výročí bitvy o Bradavice jako připomínku hrdinství a statečnosti, které ukázaly, že dobří vítězí nad zlem, když drží spolu a nevzdávají se. 

Pozvedněme dnes svoje hůlky na důkaz respektu všem, kteří bojovali za svobodu kouzelnického světa.

 

Harry Potter hulky