Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Postavy z Harryho Pottera 2. část

Pozor, následující článek obsahuje spolilery!

V našem pokračování oblíbené rubriky s názvem Postavy z Harryho Pottera se podíváme na další významné kouzelníky, kteří nás doprovázejí téměř po celou dobu děje. Prozkoumáme fascinující svět ředitele Albuse Brumbála, klíčníka a šafáře Rubeuse Hagrida, učitele lektvarů Severuse Snapea a zástupkyně ředitele Minervy McGonagallové. První článek byl věnovaný charakteristice postav Harryho Pottera, Rona Weasleyho, Hermiony Grangerové a Lorda Voldemorta. Článek je k přečtení zde.

Harry Potter, série knih napsaná britskou autorkou J.K. Rowlingovou, se stala fenoménem a získala si srdce milionů čtenářů po celém světě. Jedním z hlavních faktorů úspěchu těchto knih jsou nezapomenutelné postavy, které ožívají na stránkách příběhů o dospívajícím čaroději a přitahují pozornost čtenářů svými jedinečnými charaktery. Mezi nejvýraznější postavy z Harryho Pottera patří bezesporu  ředitel školy Albus Brumbál, Rubeus Hagrid, Severus Snape a Minerva McGonagallová. Dovolte nám představit vám tyto nezapomenutelné postavy a prozkoumat z blízka jejich roli v kouzelnickém světě.

Albus Brumbál, ředitel školy čar a kouzel v bradavicích

Albus Brumbál, celým jménem Albus Percival Wilfric Brian Brumbál je ředitelem Bradavické školy čar a kouzel. Je velmi moudrý a mocný kouzelník. Což se projevuje celých 7 dílů. Jeho důmyslnost a vedení jsou základem pro Harryho Pottera a jeho přátele ve snaze porazit pána zla, Lorda Voldemorta. Brumbál je symbolem moudrosti a síly, ale také tajemství, která obklopují jeho minulost. Ta je postupně odhalována v posledních dílech a následujících filmech "Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství". Jeho hluboká oddanost ochraně Harryho a celého kouzelnického světa je inspirující a dává nám příklad věrnosti a odvahy. 

Rubeus Hagrid, klíčník a šafář v Bradavicích

Rubeus Hagrid je ztotožněním velkého muže s ještě větším srdcem. Hagrid je ochránce zvířat a milovník přírody. Jeho síla a odvaha jsou zjevné, přestože je často podceňován kvůli svému vzhledu a neobvyklým rozměrům. Hagrid je věrný přítel Harryho Pottera a jeho první kontakt s magickým světem. Jeho laskavost a oddanost přátelům ho staví do role důležitého průvodce a ochránce. Hagrid je napůl obr (z matčiny strany), díky čemuž dosahuje svých velkých rozměrů. V pozdějších dílech se dozvíme, že Hargid má i bratra, obra Drápa. Příběh Hagrida je značně zapeklitý, Hagrid nedokončil výuku v Bradavicích, jelikož na něj sám Voldemort nastražil past a svedl na něj otevření tajemné komnaty, při které zemřela studentka. Nám známá jako Ufňukaná Uršula. Hagridovi byla odebrána a zlomena hůlka a byl vykázán ze školy. Zachránil ho nicméně Albus Brumbál, terý ho na pozemcích školy nechal bydlet a zařídil mu práci hajného, později dokonce profesora péče o kouzelné tvory. O hůlku také nepřišel úplně, měl ji lišácky ukrytou ve svém deštníku. Hagrid je také ten, kdo vyzvedl Harryho z domu jeho rodičů po útoku Voldemorta a byl to právě Hagrid, kdo Harrymu předal přijimací dopis z Bradavic

 

Harry Potter Rubeus hagrid

 

Severus Snape

Severus Snape je jednou z nejzapeklitějších postav ve světě Harryho Pottera, kombinuje temnou minulost s nečekanou loajalitou a statečností. Snape je mistr přeměn, který se vyrovnává se svými vnitřními démony a věrností ke škole Bradavice. Jeho vztah k Harrymu Potterovi je komplikovaný a tajemný, což ho činí jednou z nejzajímavějších postav série. Postavou, která je téměř po celou sérii nenáviděna až do chvíle odhalení jeho minulosti a motivů. Severus byl velkým rivalem Harryho otce, Jamese Pottera a zároveň prvním kouzelnickým kamarádem Harryho maminky Lilly, do které byl celý život zamilovaný. Kvůli její ochraně a následné ochraně Harryho zradil temného pána a postavil se mu. Jeho příběh nás učí o druhých šancích a síle prominutí.

 

Severus Snape

 

 

Minerva McGonagallová, zástupkyně ředitele

Postava Minervy McGonagallové je neúnavná, vlivná a přísná učitelka přeměňování. Minerva je ikonou síly a nezávislosti. Její tvrdohlavost a oddanost spravedlnosti ji staví do role zastánce spravedlnosti. McGonagallová je zároveň důležitou mentorkou pro Harryho Pottera a jeho přátele. Její důvtip a rozhodnost ji činí jednou z nejsilnějších postav celé série. Minerva McGonagallová je také jedním z mála kouzelníků, kteří jsou registrovaní zvěromágové (dle statistik z Ministerstva kouzel jich je pouze 6!). Ikonická scéna s Minervou je její příprava obrany hradu v 7. díle pře pánem zla, Lordem Voldemortem. Při jejím pronesení kouzla "Piertotum Locomotor!" dostane husí kůži nejeden z fanoušků (včetně nás). 

 

Minerva McGonagallová

 

 

Nezapomenutelné příběhy a osobní motivy

Postavy z Harryho Pottera jsou plné komplexnosti a hloubky, což přispívá k jejich nezapomenutelnosti. J.K. Rowlingová dokázala vytvořit postavy, které jsou nám blízké a s kterými můžeme soucítit. Skrze jejich příběhy se učíme o důležitých hodnotách, jako je odvaha, přátelství, láska a věrnost. Jejich dobrodružství a osobní vzestupy a pády inspirovaly celou generaci čtenářů a zanechaly trvalý otisk v srdcích a myslích fanoušků po celém světě. Bez těchto postav by svět kouzel Harryho Pottera nebyl tak poutavý a přitažlivý.

Příběh Harryho Pottera je mnohem více než jen bitva mezi dobrem a zlem. Je to příběh o lidskosti, o objevování vlastní identity a o síle, kterou může každý z nás najít ve svém nitru. A postavy z Harryho Pottera jako Albus Brumbál, Rubeus Hagrid, Severus Snape a Minerva McGonagallová nám připomínají, že i v nejtemnějších chvílích můžeme najít světlo.

Znalci série Harryho Pottera si jistě vybaví tyto známé postavy a ocení jejich příběhy, které nám ukazují, že síla a odvaha jsou všude kolem nás. Ať už jste fanouškem knih nebo filmů, postavy Harryho Pottera nám připomínají, že věřit v sebe sama a držet se hodnot, které považujeme za správné, je klíčem k dosažení úspěchu ve vlastních životech.