Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Hlavní postavy z Harryho Pottera - Charakteristika

Hlavní postavy ze série Harry Potter

V následujícím příspěvku se podíváme a rozebereme si charakterově hlavní postavy z knižní série o Harrym Potterovi. Jedná se o základní přehled spíše pro ty, kteří se do kouzelného světa teprve dostávají, případně si chtějí postavy připomenout.

Postavy ze série o Harrym Potterovi patří k nejoblíbenějším a nejznámějším v celé literatuře. Od Harryho, Rona a Hermiony až po složité a mnohotvárné padouchy série si postavy Harryho Pottera získaly srdce a představivost čtenářů po celém světě. V tomto příspěvku se blíže podíváme na motivace, vývoj a vztahy některých hlavních postav série.

Harry Potter

Harry, hlavní postava série, je mladý sirotek, který zjistí, že je slavným čarodějem, a musí se postavit temnému čaroději Lordu Voldemortovi, který je zodpovědný za vraždu jeho rodičů. V průběhu celé série je Harry motivován touhou pomstít smrt svých rodičů a ochránit své blízké před újmou. Zároveň se potýká s pocity osamělosti a izolace, které jsou způsobeny jeho neobvyklou výchovou a tíhou jeho osudu. Jak Harry dospívá, učí se přijmout svou identitu člena Nebelvírské koleje a hrdiny a stává se sebevědomějším a sebejistějším. Pro jeho charakterový vývoj je stěžejní vztah s Ronem a Hermionou. Hluboké přátelství naváže i s mnoha dalšími postavami.

 

Ron Weasley

Harryho nejlepší přítel a Nebelvírský spolužák. Ron je věrný a statečný společník, který je často zastíněn Harryho slávou a talentem. Rona motivuje touha dokázat se před rodinou a přáteli a občas bojuje s pocity nedostatečnosti a žárlivosti. Je však také obrovsky loajální a ochraňuje ty, na kterých mu záleží, je ochoten riskovat a obětovat se pro vyšší dobro. S přibývajícím věkem Ron získává větší důvěru ve vlastní schopnosti a učí se vážit si sám sebe jako jedince. Klíčovou součástí jeho charakterového vývoje je vztah s Hermionou. V celé sérii má také blízké vztahy se svými sourozenci a dalšími přáteli, především těmi z Nebelvíru.

 


Hermiona Grangerová

Hermiona, geniální a nezávislá studentka. Je klíčovým členem nebelvírského trojlístku společně s Harrym a Ronem. Její motivací je touha po vědění a její odhodlání prosazovat sociální spravedlnost a často je pro své přátele hlasem rozumu a morálního vedení. Hermiona se potýká s pocity nejistoty a tlakem na úspěch, ale je také prudce nezávislá a odhodlaná změnit svět k lepšímu. Jak Hermiona dospívá, získává větší důvěru ve vlastní schopnosti a učí se stát si za sebou a za svým přesvědčením.

 

 

 

Lord Voldemort

Lord Voldemort, vlastním jménem Tom Raddle, je temný čaroděj, který se snaží ovládnout kouzelnický svět a zlikvidovat všechny, kdo mu stojí v cestě. Jeho motivací je víra ve vlastní nadřazenost a nenávist k těm, které považuje za méněcenné, včetně a hlavně mudlů a "mudlovců" (čarodějů s mudlovským původem). Voldemort je složitá a mnohotvárná postava a pro pochopení jeho motivací a činů jsou klíčové jeho vztahy s ostatními postavami série.

 

 Závěr 

V sérii o Harrym Potterovi je mnoho dalších významných postav, z nichž každá má své vlastní motivace, vývoj a vztahy. Od moudrého a vznešeného Albuse Brumbála až po lstivého Severuse Snapea jsou postavy v Harrym Potterovi bohaté a dobře propracované, což z této kouzelné série dělá skutečně pohlcující a nezapomenutelný čtenářský zážitek.

V dalších příspěvcích se zaměříme na více postav ze světa Harryho Pottera a rozebereme si všechny postupně více do hloubky. Berte tento lehký přehled jako úplný úvod do světa Harryho Pottera pro ty méně zasvěcené.