Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Kouzelná místa z Harryho Pottera - Nádraží King's Cross

 

King's Cross, více než jen nástupiště 9¾!

 

Vítejte na nádraží King's Cross, jednom z ikonických míst natáčení ze světa Harryho Pottera! Nádraží Kings Cross přináší nejen vzrušení z cestování, ale také nám umožňuje přiblížit se kouzelnému světu Bradavic a všem nezapomenutelným okamžikům, které jsme sdíleli s Harrym, Ronem, Hermionou a dalšími.

Nádraží King's Cross se nachází v Londýně a má bohatou historii sahající až do roku 1852, kdy bylo otevřeno. Nádraží sloužilo jako důležitý přestupní bod pro železniční spojení, včetně East Coast Main Line. Během let prošlo nádraží rozšířením a renovacemi, přičemž si zachovalo svou charakteristickou viktoriánskou architekturu.

King’s Cross nádraží je stále v provozu a denně jím projde až 150.000 lidí. Kolik z nich je asi kouzelníků? 

Nám je nádraží známé samozřejmě hlavně kvůli natáčení několika scén z Harryho Pottera. Jednou z těch nezapomenutelných je například ta, kdy Harry nastupuje do Bradavického expresu z nástupiště 9¾. Bylo to právě nádraží King’s Cross, kde Harry poprvé potkal Weasleyovi a především Molly, maminku Rona, která mu poradila, jak se na nástupiště dostane.


Na nádraří Kings Cross jsme se s Harrym vraceli pravidelně skoro každý školní rok a výjimkou nebyl ani poslední 7 díl, kdy se Harry na nástupišti 9 ¾  setkal s Brumbálem. I když jen v jeho hlavě. Nádraží King’s Cross je krásnou stavbou a při návštěve Londýna byste ho rozhodně neměli vynechat!