Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Harry Potter online. Kde sledovat?

Harry Potter online, aneb kde sledovat Harryho?

Opět po roce se blíží ten známý čas, čas plný plánování, shonů a stresů, ale také, a to hlavně, čas radosti, štěstí a pozitivních emocí. Ano, mluvíme o Vánocích. A co k Vánocům neodmyslitelně patří je Harry Potter. To je bez debaty. Ať už maraton všech 8 filmů za jeden víkend, nebo postupně každý díl po týdnu. Harry si zkrátka našel místo nejen v našich srdcích, ale i našich domovech, a především v době Svátků.

Přichází tedy zásadní otázka. Kde sledovat Harryho Pottera? Na různé varianty a možnosti se podíváme v následujícím článku.

Harry Potter online

Když J.K. Rowlingová dopisovala v roce 2007 7. díl, Relikvie smrti, tak ještě neexistovaly žádné Streamovací služby a Harryho jste si museli vychutnávat postaru na VHeskách, nebo později na DVD. Tato doba pravěku je ale už dávno pryč a dnes máte Harryho online na pár kliknutí od sebe, hezky z pohodlí domova a nemusíte při tom do půjčovny, nebo obchodu.

Kde přesně sledovat Harryho?

Celá filmová franšíza Harry Potter je vlastněna Warner Brothers studiem (WBD) a tak zcela pochopitelně jako první místo, kde Harryho najdete, je na jejich streamovací platformě Max (dříve HBO Max). Právě na MAXu můžeme s napětím očekávat další zpracování Harryho v seriálové podobě, jak jsme vás již dříve informovali v předchozím článku.

Výhodou sledování Harryho na HBO Max je široké pojetí celého Světa kouzel Harryho Pottera. Najdete zde všechny díly, od Kamene Mudrců až po Relikvie smrti II. část. Navíc s bonusovým materiálem, jako je setkání herců po letech, nebo „reality show“ Hogwarts houses Tournament, kde proti sobě soutěží fanoušci Harryho a ověřují své znalosti. To hlavní je ale kvalita obrazu. Na Maxu si můžete dopřát Harryho ve full HD provedení.

Harryho na HBO Max můžete sledovat jak v češtině, tak slovenštině nebo angličtině. K dispozici jsou samozřejmě titulky. Jak to u streamovacích služeb ale bývá, není to zdarma. Cena předplatného Max na rok je 1590 Kč, nebo 199 kč na měsíc.

Netflix stojí v pozadí

Dříve, když ještě neprobíhali takzvané „Streaming wars“ a streamovací platformy se nepřetahovali o každého jednoho uživatele, byl jasnou jedničkou ve sledování Netflix. Ten právě dříve vlastnil práva na streaming Harryho Pottera online, nicméně v dnešní době tomu tak již (v České Republice) není. Záměrně zmiňujeme v České Republice, jelikož v jiných zemích práva na vysílání Harryho Netflix má. Je to například Spojené Království, Itálie nebo Japonsko. Pokud tedy umíte zacházet s VPN, tak stačí nastavit jako zemi připojení Velkou Británii a můžete Harryho Pottera sledovat na Netflixu.

Rakuten TV

V České Republice ne příliš známý Rakuten nabízí také možnost sledování Harryho Pottera, a to rovnou všech dílů. Výhoda sledování na Rakutenu je, že si můžete „pronajmout“ pouze jeden určitý díl (například Harry Potter a Kámen mudrců)a nemusíte platit za streming na celý měsíc, nebo rok. Cena přehrání dílu je 59kč. Každopádně pokud se do Harryho pustíte, tak u jednoho dílu neskončíte a pak vám stejně vyjde výhodněji měsíční předplatné na Max.

 

Výhody a nevýhody Streamingu Harryo Pottera

 

HBO Max
Klady Zápory
 Všechny díly  Cena předplatného(199kč/měsíc, 1590kč/   rok)
 Jazykové mutace + titulky
 Vysoká kvalita obrazu

 

Netflix
Klady Zápory
 Nejpopulárnější streamovací platforma  Možnost sledování Harryho pouze s VPN
 Intuitivní prostředí aplikace

 

Rakuten TV
Klady Zápory
 Všechny díly Harryho  Není v ČR tolik známy
 Možnost platby pouze za přehrání       konkrétního dílu (59kč/díl)  Nemá aplikaci na všech Smart TV

 

Další možnosti sledování Harryho Pottera online

Mezi další a hojně populární možnost jak sledovat Harryho je na různých internetových portálech, které poskytují odkaz ke sledování. Nespornou výhodou těchto stránek je fakt, že je to zdarma. Problém ale je, že se ve většině případě jedná o pirátské nahrávky, které jsou nelegální. Navíc si samotný zážitek z filmu povětšinou ani neužijete, jelikož nahrávky nejsou v zdaleka tak dobré kvalitně jako na stremovacích službách, často vám do přenosu skáčí reklamy a ne-zřídkakdy si z daných stránek odnesete nějaký vir na přilepšenou.

Jde to i jinak  

Harryho Pottera nemusíte ale sledovat jen online. Jak jsme zmínili na začátku, Harry je obrovsky populární a je už tak moc spjatý s Vánočním obdobím, že na to reagují všechny velké televizní stanice, které se každoročně předhání v zakoupení práv na Harryho pro daný rok.

Pokud tedy nechce platit za streaming a ani sledovat online na pochybných stránkách, tak stačí vyčkat a uvidíte, že nějaká velká stanice začne velice brzy vysílat první díl Harry Potter a Kámen mudrců.
Vám už pak jen stačí připravit Potterovské vánoční dekorace, nalít si plný hrnek Máslového ležáku a oddávat se klasickým Vánočním rituálům v podobě sledování Harryho.

A kdybyste chtěli potěšit své blízké nějakým Vánočním dárkem ze světa kouzel Harryho Pottera, tak můžete nahlédnout na naši Příčnou ulici, kde naleznete vše od kouzelných sladkostí Bertíkových fazolek 1000x jinak až po sushi hůlky ve tvaru hůlek Harryho.