Při nákupu nad 699Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Harry Potter na Chodově!

 

Snad každý kouzelník o tom v poslední době slyšel. Šušká se o tom v temných zákoutích Příčné ulice, na rušném nádraží King´s Cross (na nástupišti 9 a ¾ zejména), u Děravého kotle a především po celých Bradavicích. Nemáme na mysli nic jiného, než výstavu Harryho Potter na Chodově! A že k sobě nepasuje Harry Potter a Chodov? Pojďte se přesvědčit s námi!

Po slušné mediální masáži a reklamní kampani, kdy na nás informace o instalaci kulis z Harryho Pottera koukali snad ze všech stran – v Praze především, je to konečně tu. V pondělí 25.9. 2023 se otevřela dlouho očekávaná výstava Kouzelného světa Harryho Potter v pražském obchodním centru Chodov. Celé prázdniny jsme byli lákání na instalace známých míst jako jsou Bradavice, Zapovězený les, Famfrpálové hřiště, měnící se schodiště, Příčná ulice a spousty dalších, a tak nezbývalo nic jiného, než se jít na naše milovaná místa podívat.

Harry Potter vystava Chodov vstup

Harry Potter v obchoďáku?

Mezi mnohými Potterheady a především těmi, co jsou znalými Londýnských studií Warner Bross panovaly obavy, jak se instalace vměstnají do obchodního centra. Bude část obchoďáku uzavřena jen pro instalaci Harryho? Bude to na jednom samotném patře? Na fórech panovaly všelijaké diskuze. Skutečnost je taková, že instalace známých Potterovských míst jsou rozmístěny po celém obchodním centru. Tu je potkáte naproti obchodu se spodním prádlem, tu naproti informacím, někde před výtahy a podobně. Rozmístění je zkrátka takové, aby nahnalo co nejvíce lidí k obchodům, kam tak často nechodí a nenápadně podnítilo vyšší prodeje. Je to přeci jen v obchodním centru, a ne ve velkých studiích. Na každém rohu tak na vás při prohlídce výstavy budou vyskakovat různé reklamní akce a lákadla všech obchodů, kolem kterých projdete. Zejména u vstupu, kde obdržíte Bradavický pas – (o něm více v článku) jsou známe hračkářství, která se plní Harry Potter dárkovými předměty, merchem a podobným. Je to pochopitelné, jediný problém, který v tom vnímáme je cena. Obchody ve snaze využít situace až nepřiměřeně zvýšily ceny snad na všechny Harry Potter produkty. Upřímně nám bylo až stydno, že za naprosto stejnou nabídku, kterou najdete i třeba u nás na Příčné ulici si obchodníci neváhali říct až o 40% vyšší částky. To v nás bohužel zanechalo lehkou pachuť z celé „výstavy“.

Harry Potter Chodov výstava

Jak výstava funguje

I přesto že je výstava rozmístěna po veřejném prostranství obchodního centra Westfield Chodov, tak různé úseky výstavy jsou odděleny páskou, kam se dostanete jen s platnou vstupenkou. Ke vstupu na tyto určitá místa (jako například Famfrpálové hřiště, pohyblivé schodiště, Hagridova Chýše, Zapovězený les a další) potřebujete takzvaný Bradavický pass. Ten získáte předložením účtenek v celkové hodnotě alespoň 500 korun u speciálního kouzelnického stánku. Jeden pas platí až pro 5 ti člennou rodinu. Je potřeba mít tento pass stále u sebe a když dorazíte na určité stanoviště, tak jej předložit obsluze, která vás následně pustí dál. Na co se musíte ale připravit, budou fronty. Doporučujeme se tak obrnit pořádnou dávkou trpělivosti, zvláště o víkendech. Navštívili jsme výstavu ve všední den dopoledne, kdy je obchodní centrum Westfield Chodov zpravidla poloprázdné, a i tak jsme už čekali ve frontách na vstup.

 
Za zvuku Waltze

Kouzelného doplnění k celé instalaci se dočkáte o víkendech, kdy prostory Chodovského nákupního centra prozvučí tóny waltzu, nám známého ze čtvrtého dílu, Ohnivého poháru. Při této příležitosti si návštěvníci budou moct užít taneční představení, a dokonce se naučit i jeho kroky.

 

Kouzelné provedení

Vytvoření kulis muselo být nesmírně náročné, vše je dělané z papíru a vyřezávané tvarů nám známých míst, nebo předmětů. Všechny tyto instalace, které dosahují velikosti několika metrů jsou krásně vybarvené a zpracované, za to výtvarníkům klobouk dolů. Kvůli čemu pak z celé výstavy máme pocity spíše smíšené jsou naše očekávání. Po mediální masáži a velké marketingové akci jsme nejspíše čekali něco víc. Věděli jsme, že nejdeme do studií Warner Bross, ale čekali jsme o něco kouzelnější zážitek. Možná tomu přispěl fakt rozmístění výstavy po celém areálu, kde ten, kdo jej nezná bude bloudit a sem tam narazí na známé místo z kouzelného světa Harryho Pottera a poté zase nic, jen obchody.

Vystava Hary Potter chodov

 

Společenské habity připravit

Závěrem musíme shrnout, že i přes drobné nedostatky je akce zkrátka věnována Harrymu. Takových akcí u nás bohužel tolik nebývá a tak je skoro až naší povinností se na ní jít podívat. Výstava je cenově dostupná, pokud ale právě nemáte Galeonů na rozdávání, tak dorazit můžete také. Kulisy si můžete prohlédnout i z povzdálí a nějaké instalace, jako například Bradavický express nebo zrcadlo z Erisedu jsou průchozí i pro mudly bez Bradavického pasu. Proto by měli všichni Potterheadi, milovníci Harryho a všeho kouzelného na sebe nahodit svůj společenský hábit, připravit si hůlku, nasednout na koště a dorazit se podívat na výstavu Harryho Pottera na Chodově!