Při nákupu nad 699Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Harry Potter a Tajemná komnata, zajímavosti z natáčení, které jste možná (ne)věděli!

Od začátku ledna (6.1.2024) běží opět v televizi Harry Potter a to sebou přináší vlnu nadšení jak mezi současnými fanoušky, tak hlavně mezi novými diváky, budoucími čaroději, kteří Harryho tak dobře ještě neznají. Vysílání Harryho je naplánováno na každý sobotní večer až do konce února, máme se tak opravdu na co těšit!

Příští sobotu, 13.1.2024 nás čeká další díl - Harry Potter a tajemná komnata. Harry se vrací do Bradavic podruhé a opět ho čeká nelehký rok. Většina z nás již 2. díl Tajemnou komnatu viděla nesčetněkrát, i tak ale při dalším jejím sledování si možná všimnete spousty nových zajímavostí, které vám dříve unikly, nebo jste o nich nevěděli. Těmto zajímavostem se věnuje náš nový článek. Tak schválně, kolik věcí jste (ne)věděli?

 

 • Tom Felton (Draco Malofy) zapomněl svůj text ve scéně, kdy se Harry s Ronem přemění díky Mnoholičnému lektvaru v Crabbeho a Goyla a kdy se s Dracem setkají na chodbě. Draco se zeptá Crabbeho (Harryho), proč má na sobě brýle. Crabbe (Harry) odpoví, že na čtení. Nastane pak chvilka ticha, kdy Tom Felton přemýšlí, co měl dle textu říct. Nakonec z něj vypadne legendární "Na čtení? Netušil jsem, že umíš číst."  Což ve scénáři vůbec nebylo a jednalo se tak o čistou improvizaci. Geniálně zahrané.


 • Nápad na vzhled Luciuse Malfoye (otce Draca Malfoye) měl přímo jeho Herec Jason Isaacs a prosadil tak Luciusovi dlouhé bílé vlasy, které původně měli být krátké. Chtěl, aby se tak jeho postava odlišila od jeho syna Draca a dodala si větší postavení. Jeho dlouhé vlasy mu nicméně při natáčení stále padaly do obličeje, takže musel nakonec při všech jeho scénách mírně zaklánět hlavu. To nakonec ještě víc přidalo k charakteru postavy Luciuse Malfoye, kdy se „snobsky“ na ostatní dívá s nosem na horu. Skvělá práce Isaacu! Dalším jeho skvostným nápadem bylo  mít Luciusovu kouzelnickou hůlku skrytou v cestovní holi. Hůl s hůlkou se mu tak líbila a přirostla k srdci, že se ji jednou pokusil tajně odnést z natáčení a nechat si ji. Bohužel pro něho byl při tom přistižen.

  Lucius Malfoy
 • Herečka Shirley Henderson (známá jako Ufňukaná Uršula) byla nejstarší herečkou (37 let), která ztvárnila postavu Bradavického studenta. i když jen jako duch.


 • Jedná se o poslední díl, ve kterém hraje ředitele Bradavic Albuse Brumbála herec Richard Harris. Harris bohužel zemřel před natáčením třetího dílu na Hodgkinův lymfom (zhoubné nádorové onemocnění). Do poslední chvíle Harris odmítal změnit obsazení a toužil Harryho dotočit. Svůj postoj nezměnil ani pár dní před jeho smrtí, kdy ho na nemocničním lůžku navštívil režisér Chris Columbus.

  Albus Brumbal potlesk
 • Zhruba v 15 minutě natáčení si můžete všimnout Opálového náhrdelníku v obchodu u Borgina a Burkese, kam se Harry dostal, když při cestování Letaxem pronesl „Příčnalice“ místo "Příčná ulice". Je to právě ten náhrdelník, kterým se Draco pokoušel zabít v 6. díle, Princi Dvojí krve, Albuse Brumbála. Náhrdelník nakonec ale skončil „jen“ v rukou Katie Bellové, která kletbu náhrdelníku nakonec přežila. I když podstatnou část školního roku musela pak strávit v Nemocnici u svatého Munga.

 • Auto, ve kterém cestuje Harry s Ronem do bradavic a které se později objeví v zapovězeném lese, je Ford Anglia. Je to totožné auto i s barvou, kterým jezdila J.K. Rowlingová se svou školní nejlepší kamarádkou.

 • Herec Rupert Grint, který představil Rona Weasleyho, se stejně jako Ron bojí pavouků a trpí lehkou formou arachnofobie. Dle jeho slov jeho výkon při scénách v Zapovězeném lese v hnízdě Aragoga, kdy vystrašeně „píská“ a mluví vysokým tónem není hraní, ale skutečný strach, protože se úplně vžil do situace.

 • 14 Aut Ford Anglia bylo zničeno, než se podařilo dokonale natočit scénu, kde auto narazí do Vrby mlátičky.

  Ford Anglia Harry potter
 • I když se jedná o druhou nejkratší knihu série, je film Harry Potter a Tajemná komnata nejdelší zfilmovaný díl. Naproti tomu nejdelší kniha Fénixův řád, je druhým nejkratším zfilmovaným dílem.

 • Původně měl hrát roli Zlatoslava Lockharta (Gilderoy Lockhart) Hugh Grant (Láska Nebeská), nakonec ale kvůli kolizi s jiným natáčením musel odstoupit.

 • Jedná se o jediný díl Harryho Pottera, ve kterém je scéna po závěrečných titulkách.

Tak jak jste dopadli, věděli jste vše? Příště se podíváme na zajímavosti z natáčení Harry Potter a vězeň z Azkabanu! Pokud Vás zajímají rozdíly mezi filmem a knihou Harry Potter tajemná komnata, tak jsme je pro vás všechny sepsali v článku zde.