doprava ZDARMA při nákupu nad 1500 Kč

10 zajímavostí ze světa Harryho Pottera, které jste možná (ne)věděli

Jac velcí jste znalci Harryho Pottera?

Harry Potter je jednou z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších sérií všech dob, která si získala srdce a představivost milionů lidí po celém světě. Ale ani ti největší fanoušci série nemusí vědět o kouzelnickém světě všechno. Zde je 10 zajímavých faktů o Harrym Potterovi, které jste možná ještě neslyšeli:

 

  1. K. Rowlingová napsala první knihu o Harrym Potterovi, když byla svobodnou matkou a žila ze sociálních dávek.

  2. Postava Hermiony byla vytvořena podle samotné Rowlingové, která prohlásila, že byla "mnohem zlobivější" dítě než Hermiona.

  3. Série o Harrym Potterovi byla odmítnuta dvanácti různými nakladateli, než ji nakonec přijalo nakladatelství Bloomsbury.

  4. Danielu Radcliffovi, herci, který ztvárnil Harryho Pottera, bylo v době obsazení role pouhých 11 let.

  5. Knihy o Harrym Potterovi byly přeloženy do více než 75 jazyků, což z nich činí nejpřekládanější knižní sérii v historii.

  6. Filmy o Harrym Potterovi jsou nejvýdělečnější filmovou sérií všech dob, v pokladnách kin vydělaly přes 7,7 miliardy dolarů.

  7. Rowlingová uvedla, že postava Severuse Snapea byla inspirována jedním z jejích bývalých učitelů, který k ní byl "nenávistný".

Harry Potter Severus Snape

  1. Zábavní park Harryho Pottera Čarodějný svět Harryho Pottera se nachází na Floridě i v Japonsku.

  2. Knihy o Harrym Potterovi byly v několika zemích, včetně Číny a Spojených arabských emirátů, zakázány kvůli zobrazování magie a nadpřirozena.

  3. Rowlingová uvedla, že vždy zamýšlela, aby byl Brumbál, ředitel Bradavic, gay, ale v knihách to nebylo výslovně uvedeno.

 

Tady to máte - 10 věcí, které jste možná o Harrym Potterovi nevěděli. Ať už jste zarytými fanoušky, nebo jen příležitostnými čtenáři této série, tato fakta vám jistě dodají další vrstvu kouzla, abyste dokázali ocenit kouzelnický svět.