Pří nákupu nad 799 Kč dostanete vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

10 zajímavostí ze světa Harryho Pottera, které jste možná (ne)věděli

Jac velcí jste znalci Harryho Pottera?

Harry Potter je jednou z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších sérií všech dob, která si získala srdce a představivost milionů lidí po celém světě. Ale ani ti největší fanoušci série nemusí vědět o kouzelnickém světě všechno. Zde je 10 zajímavých faktů o Harrym Potterovi, které jste možná ještě neslyšeli:

 

  1. K. Rowlingová napsala první knihu o Harrym Potterovi, když byla svobodnou matkou a žila ze sociálních dávek.

  2. Postava Hermiony byla vytvořena podle samotné Rowlingové, která prohlásila, že byla "mnohem zlobivější" dítě než Hermiona.

  3. Série o Harrym Potterovi byla odmítnuta dvanácti různými nakladateli, než ji nakonec přijalo nakladatelství Bloomsbury.

  4. Danielu Radcliffovi, herci, který ztvárnil Harryho Pottera, bylo v době obsazení role pouhých 11 let.

  5. Knihy o Harrym Potterovi byly přeloženy do více než 75 jazyků, což z nich činí nejpřekládanější knižní sérii v historii.

  6. Filmy o Harrym Potterovi jsou nejvýdělečnější filmovou sérií všech dob, v pokladnách kin vydělaly přes 7,7 miliardy dolarů.

  7. Rowlingová uvedla, že postava Severuse Snapea byla inspirována jedním z jejích bývalých učitelů, který k ní byl "nenávistný".

  8. Zábavní park Harryho Pottera Čarodějný svět Harryho Pottera se nachází na Floridě i v Japonsku.

  9. Knihy o Harrym Potterovi byly v několika zemích, včetně Číny a Spojených arabských emirátů, zakázány kvůli zobrazování magie a nadpřirozena.

  10. Rowlingová uvedla, že vždy zamýšlela, aby byl Brumbál, ředitel Bradavic, gay, ale v knihách to nebylo výslovně uvedeno.

 

Tady to máte - 10 věcí, které jste možná o Harrym Potterovi nevěděli. Ať už jste zarytými fanoušky, nebo jen příležitostnými čtenáři této série, tato fakta vám jistě dodají další vrstvu kouzla, abyste dokázali ocenit kouzelnický svět.