Při nákupu nad 699Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Bajky Barda Beedleho 2. část

Mágovo chlupaté srdce

Další povídka ze sbírky Bajek Barda Beedleyho, Mágovo chlupaté srdce, vypráví příběh o kouzelníkovi, který byl znechucený láskou a zamilovaností všech jeho přátel v okolí. Mág tak opovrhoval láskou a překypoval přesvědčením, že zamilovaností lidé pouze ztrácí důstojnost, že se rozhodl vyjmout si své srdce z těla, aby zabránil vlastní zamilovanosti a ukryl jej do truhly ve svém hradu.

Mág si dlouho užíval svého života v hojnosti a soukromí ve svém hradu, kde byl obklopen pouze jeho služebnictvem. Po dlouhé roky byl ze své volby šťastný a vysmíval se těm, kteří stále podléhali běžným citům.

Jednoho dne však zaslechl rozhovor jeho poddaných, kdy první z nich sděloval, že je mu líto jeho pána, že nikdy neprožije lásku. Hrdý mág celý rozhovor vyslechl a uraženě se rozhodl, že dokáže svým poddaným, že si dokáže najít ženu, která by ho milovala. Rozhodl se najít partnerku, která bude po všech stránkách převyšovat ostatní a vzbudí touhu v každém muži, který ji spatří.

Štěstí se na mága usmálo a přesně takovou ještě ten den potkal. Mág se začal ženě dvořit a uspořádal velkou hostinu na její počest. Ženě mágova pozornost imponovala a líbili se jí jeho lichotky, ale zároveň z mága cítila chlad. Nakonec žena vyslovila pochybnosti o jeho slovech, zda jdou přímo od srdce. To mága potěšilo a rozhodl se ženu přesvědčit, že srdce skutečně má.

 

Ženu zavedl k truhle a ukázal srdce, které bylo léta uzamčené. Srdce bylo scvrklé a celé zarostlé černými chlupy. Žena vystrašená uprosila mága, aby si srdce vrátil na své místo. Čaroděj kouzlem vrátil srdce do své hrudi a na krátký okamžik ucítil hřejivý dotek lásky od ženy.

Mágovo srdce na takový přísun lásky po letech v exilu ale nebylo zvyklé a v temnotě které bylo ukryté zdivočelo a osvojilo si zvrácené choutky.

Po nějaké době začali hosté hledat mága se ženou a když je konečně nalezli, tak se jim naskytla hrůzná podívaná. Mág stál nad nevládným ženiným tělem a v rukou svíral její srdce které olizoval, hladil a hlásal, že je vymění za své. Snažil se kouzlem opět vylákat své chlupaté srdce z jeho těla, to však neposlouchalo. Mág nakonec před všemi hosty přísahal, že se už nikdy nenechá ovládat srdcem, vzal stříbrnou dýku a vyřízl si své srdce z těla. Chvíli slavnostně stál s oběma srdci nad tělem mrtvé dívky, na které se po chvilce svalil a sám zemřel.