Pří nákupu nad 799 Kč dostanete vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Bajky Barda Beedleho 2. část

Mágovo chlupaté srdce

Další povídka ze sbírky Bajek Barda Beedleyho, Mágovo chlupaté srdce, vypráví příběh o kouzelníkovi, který byl znechucený láskou a zamilovaností všech jeho přátel v okolí. Mág tak opovrhoval láskou a překypoval přesvědčením, že zamilovaností lidé pouze ztrácí důstojnost, že se rozhodl vyjmout si své srdce z těla, aby zabránil vlastní zamilovanosti a ukryl jej do truhly ve svém hradu.

Mág si dlouho užíval svého života v hojnosti a soukromí ve svém hradu, kde byl obklopen pouze jeho služebnictvem. Po dlouhé roky byl ze své volby šťastný a vysmíval se těm, kteří stále podléhali běžným citům.

Jednoho dne však zaslechl rozhovor jeho poddaných, kdy první z nich sděloval, že je mu líto jeho pána, že nikdy neprožije lásku. Hrdý mág celý rozhovor vyslechl a uraženě se rozhodl, že dokáže svým poddaným, že si dokáže najít ženu, která by ho milovala. Rozhodl se najít partnerku, která bude po všech stránkách převyšovat ostatní a vzbudí touhu v každém muži, který ji spatří.

Štěstí se na mága usmálo a přesně takovou ještě ten den potkal. Mág se začal ženě dvořit a uspořádal velkou hostinu na její počest. Ženě mágova pozornost imponovala a líbili se jí jeho lichotky, ale zároveň z mága cítila chlad. Nakonec žena vyslovila pochybnosti o jeho slovech, zda jdou přímo od srdce. To mága potěšilo a rozhodl se ženu přesvědčit, že srdce skutečně má.

Mágovo chlupaté srdce - Bajky Barda Beedleho

Ženu zavedl k truhle a ukázal srdce, které bylo léta uzamčené. Srdce bylo scvrklé a celé zarostlé černými chlupy. Žena vystrašená uprosila mága, aby si srdce vrátil na své místo. Čaroděj kouzlem vrátil srdce do své hrudi a na krátký okamžik ucítil hřejivý dotek lásky od ženy.

Mágovo srdce na takový přísun lásky po letech v exilu ale nebylo zvyklé a v temnotě které bylo ukryté zdivočelo a osvojilo si zvrácené choutky.

Po nějaké době začali hosté hledat mága se ženou a když je konečně nalezli, tak se jim naskytla hrůzná podívaná. Mág stál nad nevládným ženiným tělem a v rukou svíral její srdce které olizoval, hladil a hlásal, že je vymění za své. Snažil se kouzlem opět vylákat své chlupaté srdce z jeho těla, to však neposlouchalo. Mág nakonec před všemi hosty přísahal, že se už nikdy nenechá ovládat srdcem, vzal stříbrnou dýku a vyřízl si své srdce z těla. Chvíli slavnostně stál s oběma srdci nad tělem mrtvé dívky, na které se po chvilce svalil a sám zemřel.