Při nákupu nad 899Kč vlastní lístek na Bradavický express ZDARMA!

Kozelná místa z Harryho Pottera - hrad Alnwick

Kouzelná místá z natáčení Harryho Pottera

Připravili jsme si pro vás novou rubriku článků, a to sice příspěvky o těch nejzajímavějších místech, kde se natáčely nám dobře známé scény ze všech filmů o Harrymu Potterovi. Filmy o kouzelnickém učni jsou známy tím, že se natáčely výhradně na území Velké Británie. Díky tomu tak jsou celosvětově známe její hrady, katedrály, jezera a další přírodní scenérie. A jakým kouzelným místem začít lépe, než samotným Bradavickým hradem?

Filmové Bradavice, aneb hrad Alnwick


Dnešním kouzelným místem, na které se podíváme, je britský hrad Alnwick. Nám ale lépe známý jako Bradavice. Hrad Alnwick zajisté všichni fanoušci série od J.K. Rowlingové poznají jako filmové Bradavice z prvního a druhého dílu. Tedy Kamene mudrců a Tajemné komnaty.

Nejnznámějšími scénami, které se zde natáčely, byla výuka famfrpálu od Madame Hoochove, první trénink Harryho Pottera s Woodem a epický přílet Harryho a Rona Weasleyho létajícím autem do Bradavic.

Harry Potter hrad Alnwick
Hrad sahající do historie přelomu prvního tisíciletí!

Hrad je druhým největším obydleným šlechtickým sídlem v Anglii (hned po hradu Windsorském, který je obývaný královskou rodinou).
Panství se začalo stavět již kolem roku 1070! Za celou svou historii vystřídal jen dva rody s tím, že rod Percy zde žije již přes 700 let. Zajímavostí z hradu a historie celé Británie je, že hrad Alnwick byl prvním hradem ve Velké Británii, kde byla zavedena elektřina! Hrad byl od roku 1889 napájen z nedaleké hydroelektrárny, která zajistila rozsvícení přes sto lamp po celém hradu. Zajímalo by nás, zda měli na hradě alespoň jednu lampu ve tvaru sovy Hedviky, ale obáváme se, že spíše nikoli.

Harry Potter není zdaleka jediným filmařským počinem, který se zde natáčel. Točil se tu také slavný seriál panství Downton nebo Robin Hood s Kevinem Costnerem v hlavní roli.

Hrad Alnwick rozhodně stojí za to navštívit a dle nás by si ho žádný pravý #potterhead neměl nechat ujít.